Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

 

Święto bibliotek szkolnych zostało ustanowione w 1999 r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Głównym celem tego stowarzyszenia jest rozwój bibliotek szkolnych we wszystkich krajach. Od 2008 roku obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbywają się przez cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W ramach obchodów tego Święta w naszej szkole biblioteka proponuje dwa konkursy plastycznedla klas młodszych I-III - konkurs na zakładkę do książki pt. „Książki kochamy i zakładki wyrabiamy”, dla klas starszych IV-VIII – konkurs pt. „Drzewo wartości”.                                      

Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie w formie plastycznej najważniejszych wartości w ich życiu. Regulaminy tych konkursów w załączniku. Oprócz tego odbędą się lekcje biblioteczne, na które zostaną zaproszeni wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Bohaterką spotkania z najmłodszymi czytelnikami będzie książka Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych). Natomiast starsi uczniowie będą dyskutować na temat wartości po wysłuchaniu jednego z opowiadań z książki pt. „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. W bibliotece będzie można obejrzeć wystawę zakładek do książki, wystawę książek promujących różne wartości jak również pokonkursowe wystawy prac plastycznych. 

Zapraszam bardzo serdecznie do wzięcia udziału w konkursach i odwiedzin biblioteki podczas obchodów jej Święta.

Regulamin konkursu Drzewo wartości

Regulamin konkursu na zakładkę do książki