Dzień Życzliwości i Uśmiechu

Dzień życzliwości i Uśmiechu w bibliotece

W czwartek, 21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Uśmiechu. Święto to zostało wymyślone w Stanach Zjednoczonych w 1973 r., w Polsce jest jeszcze mało znane.
Ponieważ życzliwości nigdy za wiele, biblioteka szkolna postanowiła zachęcić społeczność szkolną do jego obchodzenia. Życzliwość w stosunku do drugiego człowieka, uśmiech chociaż w tym jednym dniu sprawi naszym bliskim i znajomym wiele radości.

Uśmiechnij się! Uśmiech nie boli i nic nie kosztuje.
Na korytarzu w pobliżu biblioteki znajduje się gazetka ścienna poświęcona obchodom Dnia Życzliwości i Uśmiechu, na której pozostawiono wolne miejsce.
Jest ono przeznaczone na karteczki z życzeniami dla przyjaciół, kolegów i bliskich. Wiszą tam już życzenia dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły od pań bibliotekarek.
Uczniowie mogli przygotować estetyczną, ładnie ozdobioną kartkę z życzeniami i umieścić ją na gazetce. Na pewno sprawili tym wielką radość osobie obdarowanej. Uśmiechnięci czytelnicy otrzymali naklejki – uśmiechniętą buźkę. Tego dnia biblioteka nie mogła pomieścić czytelników, którzy chcieli taką naklejkę otrzymać. Uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki obdarowali „ uśmieszkami” również nauczycieli.
Dzielmy się życzliwością z innymi ludźmi!
Uśmiechajmy się do siebie nie tylko 21 listopada, ale jak najczęściej.

Bibliotekarki: J. Kaszubowska i S. Pasterska