Konkurs czytelniczy pt. „Julian Tuwim-czarodziej słów”

22 listopada, w piątek na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się I etap konkursu czytelniczego dla uczniów klas III pt. „Julian Tuwim-czarodziej słów”.

Uczniowie otrzymali do rozwiązania test, w którym znalazło się 20 pytań sprawdzających ich wiedzę dotyczącą znajomości wierszy Juliana Tuwima.

Trzecioklasiści świetnie sobie z zadaniem poradzili. W klasie III a aż sześć osób napisało test bezbłędnie: Wiktoria Doryńska, Oliwia Słomińska, Klaudia Pozorska, Bianka Konopacka, Agata Konopacka, Wiktor Kromer. Natomiast w klasie III b maksymalną ilość punktów uzyskał Mateusz Boba.

Aby wyłonić trzyosobowe drużyny do II etapu trzeba było zrobić dogrywkę w formie krzyżówki. Uczniowie, którzy poradzili sobie najlepiej z tym zadaniem zostali reprezentantami klasy.

Kl. III a

Wiktoria Doryńska, Bianka Konopacka, Wiktor Kromer

Kl III b

Mateusz Boba, Marta Dembicka, Karolina Dembicka

Gratulujemy i życzymy sukcesu w II etapie!