Konkurs czytelniczy „Booktalking, czyli gawęda o książce”

27 maja w środę odbył się konkurs czytelniczy „Booktalking, czyli gawęda o książce”. Jego celem było zachęcenie uczniów do sięgnięcia po różnego rodzaju literaturę, doskonalenie umiejętności autoprezentacji oraz pokonywanie tremy przy publicznej wypowiedzi. Trzynastu uczestników konkursu rywalizowało w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie w atrakcyjny i oryginalny sposób zaprezentowali swoje ulubione książki. Niektórzy przebrali się za książkowych bohaterów, inni odgrywali scenki.

Jury w składzie: Pani Paulina Kruszyńska i Pani Karolina Smaglińska po wysłuchaniu wszystkich gawęd ogłosiło następujący werdykt:

Kategoria klas V-VI szkoły podstawowej:

I miejsce – Weronika Dembicka V a

II miejsce – Filip Cieślewicz VI a

III miejsce - Aleksander Grudnowski VI a

Wyróżnienie – Mikołaj Sikorski VI a

Kategoria klas VII-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum

I miejsce – Zuzanna Wróblewska III b gimn.

II miejsce - Marcin Bieliński III b gimn.

III miejsce – Maciej Pawłowski III b gimn.

Wyróżnienie – Nikola Drewczyńska III b gimn.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, zakładki do książki i czekolady, natomiast wyróżnione osoby nagrody książkowe.

Bardzo dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a Paniom: Paulinie i Karolinie za pracę w jury.

Sylwia Pasterska