"Julian Tuwim-czarodziej słów"- turniej

10 grudnia na czwartej godzinie lekcyjnej odbył się turniej wiedzy o życiu i twórczości Juliana Tuwima, w którym wzięli dział uczniowie klas III.

Trzecioklasiści wykazali się ogromną wiedzą. Zachwycili bardzo dobrym przygotowaniem o czym świadczy ilość zdobytych punktów. Zadania były bardzo różnorodne. Reprezentanci klas rozwiązywali rebusy, diagramy,odgadywali fragmenty wierszy, uzupełniali zdania , kojarzyli tytuły wierszy z rekwizytami oraz rysowali portret słonia z zamkniętymi oczami. Natomiast publiczność odpowiadała na pytania dotyczące życia i twórczości Juliana Tuwima.

Minimalnie wygrała klasa III a zdobywając 34 punkty na 36 możliwych do uzyskania. Klasa III b przegrała półpunktową różnicą.

Ogromne podziękowania dla pani Maryli Liczywek i Bogumiły Rompy za zaangażowanie i wyśmienite przygotowanie swoich podopiecznych.

W ten sposób zakończyliśmy obchody ROKU TUWIMA w naszej bibliotece.