Walentynki w bibliotece i w szkole

W tym roku Dzień Zakochanych obchodziliśmy tradycyjnie 14 lutego, w piątek.
Walentynki są świetną okazją, by powiedzieć bliskiej osobie, co do niej czujmy. Jak co roku, nasza biblioteka zajmowała się wręczaniem życzeń walentynkowych. Uczniowie przynieśli kartki z życzeniami i wrzucili je do specjalnej skrzynki walentynkowej, a następnie Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki posegregowali je i podzielili na poszczególne klasy.
Walentynkowa poczta rozdała je adresatom 14 lutego. Dziewczynki z KPB wystrojone w czerwone sukienki, sweterki i inne atrybuty symbolizujące miłość krążyły po szkolnych korytarzach z koszyczkami pełnymi kartek z życzeniami. Dotarły do wszystkich adresatów życzeń.
Punktem kulminacyjnym Święta Zakochanych był konkurs recytatorski poezji miłosnej
pod hasłem: „O miłości najpiękniej”. Wzięło w nim udział 11 recytatorów z gimnazjum, którzy zaprezentowali najpiękniejsze wiersze o miłości polskich poetów. Konkurs wygrała Paulina Jóźwiak z klasy III a gim, a drugie miejsca otrzymały Milena Kaminska z klasy I b
i Wiktoria Polakowska również z klasy III a, trzecie miejsce otrzymały Marta Dąbrowska z klasy III b i Agnieszka Rogowska z tej samej klasy. Gratulujemy!
Ponadto biblioteka i nauczyciele j. polskiego w gimnazjum zaproponowali młodzieży kilka konkursów. Uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej wraz z gimnazjalistami wzięli udział w konkursie na album zawierający sentencje o miłości. Na konkurs wpłynęły trzy albumy. Najciekawszą formę miała praca Joanny Różek z klasy III a i ona otrzymała I miejsce, drugie miejsce natomiast przypadło Karolinie Boruckiej z klasy III c.
Trzeci album wykonała Agnieszka Rogowska i ona zdobyła również trzecie miejsce.
Gimnazjaliści i uczniowie klas V i VI SP wzięli udział jeszcze w konkursie na własny wiersz lub opowiadanie o miłości. Tu wpłynęło więcej prac, bo osiem. W kategorii szkoły podstawowej I miejsce zdobyła Daria Piotrzkowska z klasy VI b , a w kategorii gimnazjum Agnieszka Kasprzak – I miejsce, wyróżniono jeszcze Paulinę Groth. Dla pozostałych uczestników konkursu: Sary Gomoły z kl. VI a, Martyny Drewczyńskiej z kl. VI b, Natalii Szarmach z kl. II b, Karoliny Bendyk z kl. II b i Julianny Jurczyk z kl. II b przewidziano podziękowania i nagrody pocieszenia. Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie dziękujemy i życzymy dużo miłości w życiu.

Organizatorzy