Cała Szkoła Czyta Dzieciom

Akcja „Cała Szkoła Czyta Dzieciom”

Biblioteka szkolna prosi nauczycieli i uczniów naszej szkoły o włączenie się do kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
W środę , 4 czerwca w naszej szkole odbędzie się akcja pod nazwą „Cała Szkoła Czyta dzieciom”.
Zachęcamy wszystkich nauczycieli do tego, aby na drugiej godzinie lekcyjnej poświęcili 20 minut  na przeczytanie uczniom fragmentu wybranej książki. Najciekawsze książki, nagrodzone lub wyróżnione przez polską sekcję IBBY, a także polecane przez Fundację ABC XXI będzie można pobrać z biblioteki.
Akcja „Cała Polska czyta dzieciom jest obchodzona w tym roku szkolnym po raz 13.
Dlaczego chcemy się włączyć do akcji?
Wiemy, jak ważna jest rola czytania w rozwoju dziecka,
zaspokaja bowiem wszystkie jego potrzeby emocjonalne, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną
z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.

Biblioteka szkolna zachęca – czytajmy dzieciom i młodzieży przez 20 minut wybraną książkę - w środę,4 czerwca od godziny 9.00.
Dziękujemy za włączenie się do naszej akcji!

Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I – III szkoły podstawowej odwiedzą podczas drugiej lekcji uczennice gimnazjum  z klasy I b, które przeczytają dzieciom wybrane bajki, wierszyki i inne opowiadania dla dzieci.

Gimnazjalistki przygotują dla dzieci zagadki, a poprawne odpowiedzi nagrodzą cukierkami.