Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik jest miesiącem, w którym biblioteka obchodzi swoje święto. Z tej okazji co roku organizowane są różnego rodzaju wydarzenia biblioteczne. Z racji tego, że rok 2018 ogłoszono ROKIEM IRENY SENDLEROWEJ, postanowiono połączyć te okazje, przygotowując atrakcje związane  z sylwetką tej wyjątkowej postaci.

Oprócz lekcji bibliotecznych poświęconych MATCE DZIECI HOLOKAUSTU, bo tak nazywano Irenę Sendlerową, zaproponowano uczniom trzy konkursy: dwa plastyczne i jeden literacki. Regulaminy tych konkursów znajdują się w załączniku. Przygotowano również gazetki okolicznościowe i  wystawę książek o tematyce wojennej. 

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach. W ten sposób możemy uczcić pamięć o tej niezwykłej kobiecie, która w czasie II wojny światowej uratowała ponad dwa tysiące żydowskich dzieci.

Regulaminy konkursów

1. Konkurs literacki pt. "Napisz list do Ireny Sendlerowej"

2. Konkurs plastyczny

3. Konkurs plastyczny - "Portret Ireny Sendlerowej"

                                                                                             Galeria zdjęć                                                   Sylwia Pasterska