Szkolne Święto Zakochanych!

Jak co roku nasza biblioteka jest organizatorem

Szkolnego Święta Zakochanych!

Zwyczaj, aby w dniu 14 lutego wysyłać miłosne karteczki przywędrował do nas z krajów anglosaskich, ale zdążył się już mocno zakorzenić  w naszej polskiej tradycji i tradycji naszej szkoły. Na kilka dni przed obchodami tego święta w bibliotece pojawiła się walentynkowa skrzynka, do której uczniowie wrzucali kartki z życzeniami.

Niektóre walentynki były pięknie własnoręcznie wykonane, inne kupione w sklepie, ale wszystkie miały na celu sprawić obdarowanej osobie wiele radości. Stosy kartek, wcześniej posegregowane na poszczególne klasy, zostały doręczone dokładnie 14 lutego w środę na drugiej godzinie lekcyjnej przez bibliotecznych pocztylionów. Doręczyciele postarali się o odpowiednią oprawę. Pięknie „walentynkowo’ ubrani z koszyczkami w ręku odwiedzili poszczególne klasy.Dodatkowo w bibliotece, która przybrała na ten czas odpowiedni walentynkowy wystrój, przygotowano wystawę książek o miłości i wystawę antologii wierszy o miłości przygotowanych przez obecnych absolwentów naszej szkoły.

To jedno z najmilszych świąt i wyczekiwane przez uczniów. Niełatwo jest mówić o uczuciach i je okazywać. Może dzięki walentynkom stanie się to prostsze?

Galeria zdjęć                                                 Sylwia Pasterska