Szkolna gra literacka dla klas III

16 i 17 listopada odwiedziły bibliotekę trzy klasy trzecie wraz z wychowawcami. Celem spotkań było propagowanie czytelnictwa i popularyzowanie książek.

Aby uatrakcyjnić te spotkania przygotowano grę planszową. Na planszy znalazło się trzydzieści cyfr pod którymi kryły się pytania związane ze znajomością książek, w tym cztery zadania specjalne (sportowe, odśpiewanie hymnu). Uczniowie, po wyrzuceniu kostki i ustawieniu pionka w postaci sowy na odpowiednim polu, wspólnie odpowiadali na przygotowane pytania. Na koniec każda z klas otrzymała pamiątkowy dyplom.                       

Gra wywołała sporo emocji i wszystkim bardzo przypadła do gustu. Dzięki tej zabawie uczniowie zapoznali się z ciekawą literaturą dziecięcą i chętniej zaglądają do biblioteki.

      Galeria zdjęć                                    Sylwia Pasterska