Fantastyczna noc w bibliotece z Harrym Potterem

Od kilku lat uczniowie należący do Koła Przyjaciół Biblioteki pod koniec roku szkolnego uczestniczą w imprezie, której największą atrakcją jest możliwość spędzenia całej nocy w bibliotece.

W tym roku rozpoczęła się ona w środę 7 czerwca o godzinie 19.00 i trwała do rana następnego dnia. Uczestniczyło w niej 12 miłośników biblioteki z klas czwartych i szóstej b. Na prośbę uczniów zakochanych w książkach o Harrym Potterze - to on i jego magiczny świat stał się tematem przewodnim tej bibliotecznej nocy.

Spotkanie rozpoczęło się od podzielenia uczestników na dwie drużyny, czego dokonała tiara przydziału. Pierwszym punktem zmagań zmierzających do zdobycia PUCHARU DOMU  był turniej między Gryffindorem i Slytherinem. Uczniowie otrzymali zestaw 10 zadań, a na ich przygotowanie mieli 30 minut. Aby zdobyć punkty, prezentowali swoje stroje, rysowali portret Puszka, śpiewali dla niego kołysankę, układali wiersz pochwalny na cześć Bazyliszka, wypisywali zastosowania miotły, wymyślali zabawne zaklęcia, budowali pomniki dla cześć naszej szkoły i tworzyli reklamy cyklu książek o Harrym. Podczas prezentacji śmiechu było co niemiara. Duże emocje wzbudziło też sportowe zadanie pt. „Wojna czarodziejów”. Zwycięzcą turnieju został Gryffindor, który zdobył 99 punktów. Każdy z domów otrzymał pamiątkowy dyplom, który wręczył nasz specjalny gość - wicedyrektor szkoły p. Bogumiła Wałaszewska.

Po zakończonym turnieju przyszedł czas na kolację-smakowitą pizzę, którą zasponsorowała Rada Rodziców. Zadowoleni i najedzeni przeszliśmy do następnego punktu programu, czyli do czytania wybranych fragmentów książek o Harrym Potterze. Następnie obejrzeliśmy dwie prezentacje multimedialne poświęcone autorce Joanne Rowling i najważniejszym bohaterom pojawiającym się na kartach książek o małym czarodzieju. Ostatnim punktem spotkania była projekcja pierwszej części filmu „Harry Potter i kamień filozoficzny”, która skończyła się późno w nocy.

Następnego dnia pobudka o godzinie 6.30, mycie, sprzątanie, śniadanie i kulminacyjny moment naszego czytelniczego spotkania - wręczenie pucharu dla zwycięskiego domu. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że PUCHAR DOMU  zawędrował do  SLYTHIERINU. Gryffindor zdobył puchar pocieszenia.  

Wszyscy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń powróciliśmy do swoich codziennych obowiązków. Ta noc była naprawdę fantastyczna i długo pozostanie w naszej pamięci!

PS Jak co roku podczas nocy w bibliotece wspierali nas nauczyciele i zaprzyjaźnieni seniorzy, którym serdecznie dziękujemy!

                                     Galeria zdjęć                 Sylwia Pasterska