Happening czytelniczy - "Jak nie czytam, jak czytam"

HAPPENING CZYTELNICZY

„JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM.”

13 czerwca o godz. 10.00 w naszej szkole odbędzie się happening czytelniczy, podczas którego nastąpi bicie rekordu czytania w jednym momencie.

W ten sposób przyłączymy się do ogólnopolskiej akcji pt. „Jak nie czytam, jak czytam.” Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promocja czytania książek wśród uczniów i inicjowanie mody na czytanie. 

W barwnym korowodzie, z transparentami i książkami w ręku udamy się na stadion szkolny, aby utworzyć ogromny napis „CZYTAMY”. Pokażemy w ten sposób, że w naszej miejscowości lubimy czytać książki. Dodatkową atrakcją happeningu będzie latający dron, który zarejestruje wszystko to, co będzie się działo na stadionie. W związku z tym wydarzeniem ogłaszamy konkurs na wykonanie transparentu z hasłem na temat książki, czytania, biblioteki. Przeznaczony jest on dla wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie, którzy przygotują najlepszy transparent, w nagrodę będą zajadać się smakowitą pizzą!

Szczegóły konkursu znajdziecie TUTAJ i na plakatach znajdujących się na szkolnych korytarzach. Zachęcamy zatem do wzięcia udziału w klasowym konkursie na transparent o tematyce czytelniczej i do zobaczenia na happeningu!

                                                                                                                                          Sylwia Pasterska