Uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza imprez szkolnych. Uroczystość  ta odbywa się w drugim semestrze, kiedy uczniowie znają już cały alfabet. W tym roku szkolnym miała miejsce  17 maja o godz. 9.00 w bibliotece. Specjalnie na tę okazję przygotowano krótką część artystyczną, na którą złożyły się wiersze, scenki, piosenki na temat czytania, biblioteki, książki i jej poszanowania. Pierwszoklasiści mogli także wykazać się znajomością najpopularniejszych bajeczek i wierszyków. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia  przez pierwszoklasistów i sam akt pasowania na czytelników biblioteki. Na pamiątkę tego spotkania  w bibliotece „nowi” czytelnicy otrzymali zakładki do książki oraz listy do rodziców. Zaś wychowawczyni  p. Dorocie Zakościelnej – Jekiełek wręczono dyplomy i torbę cukierków dla klasy ufundowaną przez Radę Rodziców.

Całość prowadzili członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki: Marta Dembicka, Karolina Dembicka, Zuzanna Jędrzejewska, Jakub Nadolski, Weronika Duraj, Honorata Dąbrowska. W uroczystości wzięła udział wicedyrektor p. Bogumiła Wałaszewska.

Najmłodszym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w zaczarowanym świecie bajek i baśni. Do zobaczenia w bibliotece!

                                                                    Galeria zdjęć                                                    Sylwia Pasterska