Walentynki 2017

W tym roku Dzień Zakochanych obchodziliśmy tradycyjnie 14 lutego we wtorek.

Jak zawsze przygotowaniem tego ulubionego przez wielu uczniów święta zajmowali się członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki. Zadaniem walentynkowych posłańców było posegregowanie kartek przeznaczonych dla poszczególnych uczniów i klas, a także dostarczenie ich adresatom. Odświętnie ubrani, zaopatrzeni w pięknie ozdobione koszyczki, udali się do klas, aby sprawić radość tym, którzy z niecierpliwością oczekiwali walentynkowych życzeń. Wśród obdarowanych znaleźli się także nauczyciele ucieszeni takimi dowodami sympatii.

Oprócz tego w bibliotece można było obejrzeć wystawę książek o miłości i albumy z miłosnymi wierszami przygotowane przez uczniów kilka lat wcześniej.

Ponadto biblioteka zaproponowała uczniom klas IV-VI i I-III gimnazjum konkurs fotograficzny „Selfie z ukochaną książką”. W konkursie tym wzięło udział sześcioro uczniów ze szkoły podstawowej i tyle samo gimnazjalistów. Trzyosobowe jury zadecydowało, że nagrody główne - kije do selfie – otrzymały: Zuzanna Mierzejewska z klasy V a i Katarzyna Tuszkowska z I a gimnazjum. Wyróżnienia przypadły w udziale: Jakubowi Nadolskiemu VI b, Matyldzie Fijał V b, Karolinie Stobie Va, Samuelowi Sierantowi V a, Filipowi Piankowskiemu II a, Marcinowi Bielińskiemu I b, Darii Piotrzkowskiej III c oraz Kindze Pliszce I a. Wyróżnione osoby otrzymały dyplomy i nagrody książkowe, a także  Faustyna Lotkowska V a i Zuzanna Wróblewska I b.

Gratulujemy i dziękujemy za pokazanie, iż czytanie książek jest naprawdę trendy!

                                                                             Galeria zdjęć                                                     Sylwia Pasterska