Cała Polska czyta dzieciom

15 i 22 lutego odbyło się  spotkanie w bibliotece szkolnej w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Uczniowie klas drugich, trzecich i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej mogli wysłuchać opowiadania pt. „Dzień zakochanych”, które znajduje się w tomie pt. „Piaskowy Wilk” autorstwa Åsy Lind, znanej i popularnej szwedzkiej pisarki. Historię  odczytała pani Dominika Fijał, która za swoją interpretację otrzymała od uczniów gromkie brawa.

Łatwo sobie odpowiedzieć, dlaczego wybrałyśmy taki tekst. W końcu dzień wcześniej obchodziliśmy walentynki. Opowiadanie stało się pretekstem do wspólnej dyskusji na temat uczuć. Czym jest miłość? Czy warto kochać? Uczniowie chętnie rozmawiali zarówno o samej historii, jak i wypowiadali własne zdanie na temat tego, co sądzą o miłości. Na dodatek okazali się ekspertami w tej dziedzinie, a wielu z nich miało wiedzę godną największych filozofów. Zadowolone miny uczestników spotkania pozwalają nam sądzić, że spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.

Czy można kochać… czytanie? Oczywiście. Trzeba jednak spełnić  jeden mały warunek – należy dać książce szansę. Wystarczy wziąć ją do ręki i wyruszyć w podróż do krainy wyobraźni. Skąd jednak brać interesujące lektury? Tutaj pomocą służy biblioteka. Pani Sylwia nie tylko pożycza książki, ale też radzi, jakie tytuły wybrać. Podczas spotkania  nauczyliśmy się „Hymnu bibliotecznego”, który napisała właśnie pani Sylwia.To również piosenka dla wszystkich, którzy kochają czytanie i biblioteki.

Mamy nadzieję, że zarówno głośne czytanie, rozmowa, jak i piosenka, zachęcą uczniów do częstego sięgania po książki.

                                                      Galeria zdjęć                            Organizatorki: Sylwia Pasterska i Dominika Fijał