Cała Polska czyta dzieciom

Książki pozwalają nam przenieść się w inny świat, ponieważ pobudzają wyobraźnię. Czytanie pomaga również w nauce. Nie musi być to wiedza matematyczna, przyrodnicza, czy językowa. W wielu książkach zobaczymy, jak należy postępować, albo jak poradzić sobie w kłopotach.

24 marca 2017 roku, w bibliotece szkolnej gościli uczniowie klas czwartych. Mieli okazję posłuchać książki pt. „Śmierdzący ser” Gilles Deleuze, która w praktyczny sposób pokazuje, jak bronić się przed przemocą w szkole. Historię odczytała pani Dominika Fijał z pomocą uczniów. Natomiast pani Sylwia Pasterska ćwiczyła z uczniami piosenkę, która jest hymnem naszej biblioteki szkolnej.

Aleks, główny bohater książki „Śmierdzący ser”, pewnego dnia w szkolnym autobusie ma do czynienia z Guzem, który go przezywa i dręczy. Co zrobi Aleks? Jak sobie poradzi w tej trudnej sytuacji? Czy zwróci się po pomoc do nauczycieli, kolegów, a może do rodziców? Dzięki książce pt. „Śmierdzący ser” uczniowie poznali konkretne rady i plan działania, jeśli znajdą się w podobnej sytuacji. Szybko okazało się, że książka może być pomocna dla wszystkich, którzy doświadczyli czegoś podobnego. Lektura „Śmierdzący ser” stała się pretekstem do ożywionej dyskusji. Uczniowie rozmawiali o tym, czy znaleźli się kiedyś w podobnej sytuacji oraz jak sobie z tym poradzili. Oprócz tego odegrali scenki, w których ćwiczyli w praktyce to, czego nauczyli się z tej historii.

                                                                          Galeria zdjęć                                               Sylwia Pasterska, Dominika Fijał