Nowe książki na święta!

Świąteczny czas, wolny od zajęć lekcyjnych, to doskonała okazja do tego, aby sięgnąć po książkę. Aby święta z książką były jeszcze bardziej udane, zakupiono do naszej biblioteki wiele nowych pozycji, które powinny zaspokoić Wasze gusta czytelnicze.

Gimnazjaliści  zaczytani w literaturze fantasy znajdą na półkach bestsellerowe trylogie: NIEZGODNA, WIĘZIEŃ LABIRYNTU, OSOBLIWY DOM PANI PEREGRINE, PODPALACZE KSIĄŻEK. Na miłośników twórczości Ricka Riordana czeka pięć książek wchodzących w skład serii PERCY JACKSON I BOGOWIE OLIMPIJSCY. Wielbiciele HARRY’EGO POTTERA,  MŁODEGO SAMURAJA czy GREGORA  z KRONIK PODZIEMIA będą mogli poznać dalsze  losy tych bohaterów.

Również dziewczęta znajdą coś dla siebie. Na szczególną uwagę zasługuje książka pt. „BEZDOMNY PTAK” autorstwa Glorii Whelan. Powieść ta została nagrodzona National Book Award - jedną z najbardziej prestiżowych nagród literackich  w Stanach Zjednoczonych. Opowiada historię trzynastoletniej Koli, która jak wiele nastolatek w Indiach zostaje wydana za mąż. Miłośnicy książek Marcina Szczygielskiego znający takie tytuły jak: „CZARNY MŁYN”,” CZAROWNICA PIĘTRO NIŻEJ”, ”OMEGA”, „ZA NIEBIESKIMI DRZWIAMI” będą mogli przeczytać kolejną powieść tego autora.  Jego książka TEATR NIEWIDZIALNYCH DZIECI otrzymała I nagrodę w kategorii 10-14 lat w  IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. III nagrodę w tym samym konkursie otrzymała książka pt. „SZARY” Moniki Błądek, której główny bohater Szamil, chłopak o czeczeńskich korzeniach, wychowuje się w rodzinie zastępczej i marzy o tym by zostać mistrzem MMA.

Dla najmłodszych czytelników, zaczynających swoją przygodę z samodzielnym czytaniem, zakupiono 14 książeczek z serii CZYTAM SOBIE. Ich twórcami są wybitni polscy pisarze i mistrzowie ilustracji. Te świetne, wciągające historie  czekają na uczniów klas I-III.

Ci, którzy chcą pozostać w kręgu tematyki świątecznej także znajdą wiele ciekawych książek dla siebie.

Dużo, dużo radości, uśmiechu, niezapomnianych wrażeń,

ciepłych, dobrych chwil z najbliższymi,

a pod choinką –

wspaniałych książkowych niespodzianek

życzy

Biblioteka

Galeria zdjęć                                                                                              Sylwia Pasterska