Andrzejki w bibliotece

Wigilia św. Andrzeja, przypadająca 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb. Zwyczaj ten znany jest w Polsce już od XVII wieku. Kiedyś miał przede wszystkim charakter matrymonialny (dziewczęta były ciekawe losów swego zamążpójścia), dzisiaj to doskonała okazja do zabawy przy wróżbach traktowanych z przymrużeniem oka.

Członkinie Koła Przyjaciół Biblioteki wraz z opiekunem postanowiły przygotować  dla bywalców biblioteki  „MAGICZNY KĄCIK WRÓŻB”. Kącik ten cieszył się dużą popularnością. W czasie przerw do wróżek ustawiały się długie kolejki czytelników ciekawych swojej przyszłości;-). Czegóż tam nie było…wróżby z kartami, kubeczkami, magiczne koło podróży, serce z imionami dziewcząt i chłopców i wiele innych. Jak co roku, w gronie miłośników biblioteki należących do Koła, odbyło się także bardzo udane popołudniowe spotkanie andrzejkowe. Nie zabrakło na nim słodkiego poczęstunku, różnorodnych wróżb, prezentacji multimedialnej na temat Andrzejek oraz  krzyżówki i innych zabaw integracyjnych.

Po takich atrakcjach udaliśmy  się do domu w bardzo dobrych humorach, zadowoleni z mile i pożytecznie spędzonego czasu.

                                    Galeria zdjęć                       Sylwia Pasterska