Światowy Dzień Pluszowego Misia

Od kilkunastu lat 25 listopada na całym świecie obchodzimy  Dzień Pluszowego Misia.

Na obchody tego święta zaproszono do biblioteki uczniów klas II, którzy przodują w czytelnictwie w ostatnim okresie. Dzieci przybyły do biblioteki w towarzystwie wychowawców i swoich pluszowych maskotek, w szczególności misiów, bo to one były bohaterami tego spotkania. Miś -zabawka towarzyszy dzieciom przez długie lata. To nie tylko pluszowa przytulanka, ale ktoś bliski, czuły i często niezastąpiony. Misiaczki towarzyszą dzieciom w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Dlatego też warto im poświęcić trochę uwagi. Święto Pluszowego Misia to doskonała okazja do zapoznania drugoklasistów ze światem prawdziwych niedźwiedzi. Maluchy z wielką uwagą obejrzały prezentację multimedialną o rodzinie niedźwiedziowatych i dowiedziały się wielu ciekawostek na temat tych pięknych zwierząt. Nie zabrakło też rozmów na temat sławnych misiów - bohaterów książek i filmów animowanych takich jak: Coralgol, Miś Uszatek, Kubuś Puchatek czy Paddington.

Nasza biblioteka posiada bardzo dużo książek o misiach. W związku z tym przygotowano wystawę tych utworów, aby zaciekawić uczniów i zachęcić ich do wypożyczania. Podczas wspólnego przebywania w bibliotece nie mogło zabraknąć muzycznego akcentu. Dzieci pięknie odśpiewały znaną piosenkę pt. „Jadą misie”.

W  towarzystwie misiów spędziliśmy niezapomniane chwile, czego dowodem są niezwykle udane zdjęcia, które można zobaczyć w galerii.

Galeria zdjęć                                                 Sylwia Pasterska