Zakochana noc w bibliotece

Z 13 na 14 czerwca odbyła się po raz trzeci w naszej szkole „Noc w bibliotece”, w której uczestniczyło 14 dziewcząt należących do Koła Przyjaciół Biblioteki. W tym roku tematem przewodnim była MIŁOŚĆ.

Pierwsze dwie godziny spędziliśmy w towarzystwie naszych zaprzyjaźnionych gości przy grze stolikowej, zwanej kanadyjskim topem, która była hitem również poprzedniego nocnego spotkania. Następnie wysłuchaliśmy pięknych wierszy o miłości przygotowanych przez niektóre uczestniczki spotkania. Swoje wiersze przedstawiły Kasia, Faustyna, Ania, Wiktoria, Kornelia. Pięknym przerywnikiem recytacji było wykonanie piosenki o miłości przez Kingę. Kolejnym punktem programu była prezentacja ulubionych książek o miłości. Kinga, Wiktoria, Matylda, Nadia bardzo ciekawie opowiadały o ukochanych lekturach, a Julia chciała zarazić nas swoją pasją czytania japońskiej mangi. Wychowawczyni klasy VI a, która odwiedziła nas na chwilę, z podziwem słuchała wypowiedzi uczennic. Atrakcją spotkania była też „Randka w ciemno na wesoło” przygotowana przez Wiktorię i Julię. Pani dyrektor, która do nas dołączyła, pilnie zapisywała wszystkie wypowiedzi kandydatek. Randkę z kawalerem mogła wygrać tylko jedna dziewczyna;-)

Czas bardzo szybko mijał w tej sympatycznej atmosferze i trzeba było pomyśleć o kolacji i przygotowaniu biblioteki do spędzenia w niej nocy. Wnieśliśmy szkolne materace, śpiwory i w jednej chwili biblioteka zamieniła się w wielką sypialnię! Ostatnim punktem programu był seans filmu o miłości pt. „Gwiazd naszych wina”, który trwał do drugiej w nocy. Noc okazała się zdecydowanie za krótka. Pobudka o 6.45, śniadanie przy grze „Towarzyski flirt”, sprzątanie i całonocne spotkanie dobiegło końca.

Dziękuję gościom za przybycie, pani dyrektor, opiekunce biblioteki, za wspólną noc i dziewczętom za piękne chwile!

                                                                           Galeria zdjęć                                                   Sylwia Pasterska