Zaczarowany świat Hobbita - wyróżnienia dla naszych finalistów!

11 maja pojechaliśmy do Gdańska do Gimnazjum 29, aby uczestniczyć w finale konkursu czytelniczego „Zaczarowany świat Hobbita”

W drugim etapie konkursu rywalizowaliśmy z uczniami, którzy zdobyli najwięcej punktów podczas etapu pisemnego. Test pisało 120 uczniów. Byliśmy wśród 36 uczniów reprezentujących 11 pomorskich szkół: Gimnazjum nr 12 w Gdańsku, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, Szkoła Podstawowa z Banina, Gimnazjum nr 27 w Gdańsku, Happy Kids Osowa, Szkoła Baletowa w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 20 w Gdańsku, Gimnazjum w Szemudzie, Szkoła Podstawowa nr 42 w Gdańsku, Gimnazjum nr 29 w Gdańsku i również nasze Publiczne Gimnazjum w Kaliskach. Każdy z trójki finalistów otrzymał jedno zadanie, na wykonanie którego przeznaczono jedną godzinę. Karol Tuszkowski wymyślał zagadki, Ula Pilarska pisała list do bohatera książki, a Krzysiu Cieślewicz układał krzyżówkę. Oprócz tego wszyscy odpowiadali jeszcze na dodatkowe pytania.

Po ponad dwugodzinnych zmaganiach doczekaliśmy się werdyktu. Okazało się, że dwójka naszych uczniów: Krzysztof Cieślewicz I b oraz Urszula Pilarska I a znalazła się w gronie 6 najlepszych uczestników finału!

Werdykt wyglądał następująco: I miejsce - Karolina Gałecka / Gimnazjum nr 27, II miejsce – Dawid Cywiński / Gimnazjum nr 29, III miejsce - Olga Stella / Szkoła Baletowa

WYRÓŻNIENIA:

Julia Surma / Gimnazjum nr 27, Krzysztof Cieślewicz / Publiczne Gimnazjum w Kaliskach, Pilarska Urszula / Publiczne Gimnazjum w Kaliskach, Wiktoria Sikora / Gimnazjum w Szemudzie

Uważamy, że to nasz wielki sukces i bardzo cieszymy się z tych wyróżnień!

                                   Galeria zdjęć                      Sylwia Pasterska