Pasowanie na czytelnika uczniów klas I

Ważnym wydarzeniem w życiu biblioteki jest przyjęcie do grona czytelników uczniów klas I. Ten uroczysty moment nastąpił 28 kwietnia, w czwartek na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej. Na najmłodszych czytelników, wraz z bibliotekarką, czekały niezwykłe, bajkowe postaci: Czerwony Kapturek, Calineczka, Królowa Śniegu, Kot w butach, Królewna Śnieżka i najważniejsza - Królowa Książka.

Uczniowie wysłuchali skarg i rad Królowej Książki, odpowiadali na zagadki przedstawione przez Królową Śniegu i Kota w butach, wysłuchali pięknych wierszyków wyrecytowanych przez Calineczkę, Królewnę Śnieżkę i Czerwonego Kapturka. Miłym akcentem było zaśpiewanie piosenki „Dziś w bibliotece wielka zabawa..” przy akompaniamencie gitary pani Kasi. Najważniejszym elementem tego spotkania było złożenie przyrzeczenia wypowiadanego przez panią bibliotekarkę i powtarzanego przez maluchów oraz pasowanie na czytelnika dokonane przez Królową Książkę. Aby jeszcze bardziej podkreślić uroczysty charakter spotkania każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, torbę cukierków, a czytelnik zakładkę do książki. Ogromne podziękowania należą się uczennicom klasy IV b (Kornelii Rosińskiej, Matyldzie Fijał, Faustynie Lotkowskiej, Wiktorii Kałduńskiej, Bernadecie Osiak, Nadii Koprowskiej), należącym do Koła Przyjaciół Biblioteki, które z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w swoje role i w szybkim tempie nauczyły tekstów.

Czas naszego spotkania bardzo szybko dobiegł końca. Nowo pasowani czytelnicy wychodzili zadowoleni z biblioteki, sprawiając radość organizatorom tej uroczystości.

                                                                                       Galeria zdjęć                                                Sylwia Pasterska