Spotkanie czytelnicze - czyta p. Anna Giepard

Na kolejnym spotkaniu z książką uczniowie klas: 1A, 1C, 2B wraz ze swoimi wychowawczyniami wysłuchali baśni braci Grimm „Trzy córki drwala”, którą przeczytała mama Jakuba z 1C, pani Anna Giepard. Czytany utwór zainteresował dzieci, słuchały w ciszy i skupieniu. Przyjemną atmosferę tego spotkania podkreśliły również piosenki śpiewane przez wszystkich uczniów. Niespodzianką zaś był występ - 1C, w którym to słowa i melodia utworu ukazały piękno radosnej wiosny. Takiej z kwiatami, słońcem, ciepłym deszczem oraz śpiewem ptaków. Piosenka była dedykowana pani Annie Giepard, za włączenie się w akcję czytania dzieciom. Dziękujemy pani Anno! 

W dobie komputerów i telewizji literatura piękna daje nam dorosłym szansę obcowania z dzieckiem poprzez książkę. Czytając dziecku dajemy mu poczucie bezpieczeństwa, uwrażliwiamy je na dobro i piękno, wyjaśniamy pewne zachowania, dzięki temu młody człowiek nie czuje się osamotniony w swoich radościach, ale również, jakże często w swoich lękach...

                                                                  zatem, drodzy rodzice - czytajmy dzieciom codziennie!

                                                                                                              Galeria zdjęć                                  Grażyna Cieplińska