Szkolny Konkurs Frazeologiczny o tytuł „Mistrza Frazeologii”

W marcu odbył się dwuetapowy konkurs frazeologiczny dla uczniów klas III gimnazjum. Pierwszy etap polegał na napisaniu testu zawierającego różnorodne zadania sprawdzające znajomość związków frazeologicznych, a także ich pochodzenie i znaczenie. Test ten pisali wszyscy uczniowie klas III. Na jego podstawie wyłoniono uczestników drugiego etapu konkursu, do którego przystąpiło 19 uczniów.

Poziom gimnazjalistów okazał się bardzo wyrównany. Najlepszymi znawcami frazeologii w naszym gimnazjum okazali się następujący uczniowie:

Beata Lazarek III b, Natalia Szarmach III b, Paulina Groth III a, Marta Chylińska III c, Szymon Rekowski III a.  

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone uczniom przy najbliższej okazji. Poza tymi osobami wyróżnili się również: Wiktoria Sabiniarz, Jakub Szarafin, Agnieszka Pruska, Dawid Dąbrowski, Oliwia Kulas, Szymon Lubiński. 

                                                                                                            Gratulujemy !!!                 Organizatorzy: J. Kaszubowska, J. Sykutera