,,HARPAGAN 2015” w Kaliskach

 W dniach 17-18 kwietnia 2015 roku odbył się w Kaliskach 

   49 Ekstremalny Rajd na Orientację ,,HARPAGAN”

Zawody te organizowane są dwa razy do roku na terenie Pomorza. Jest to zarazem rodzaj maratonu i biegu na orientację. W tym roku wzięło w nim udział 1347 uczestników, którzy pokonywali trasy mieszane, piesze i na rowerach.

Nasza szkoła na czas rajdu stała się bazą, w której organizatorzy od kilku dni przygotowywali trasy dla uczestników. W piątek 17 kwietnia na wielkiej scenie ustawionej na dziedzińcu szkoły odbyło się uroczyste otwarcie 49 Ekstremalnego Rajdu na Orientację. Dokonał tego organizator: Pan Karol Kalsztein, wójt gminy Kaliska: Pan Sławomir Janicki oraz dyrektor Zespołu Szkół Publicznych: Pan Karol Gołąbek. Następnie o godzinie 21.00 odbył się start na 100 km - etap pieszy. W drugim dniu rajdu od 6.30 odbywały się starty na poszczególne trasy. Gdy wyczerpani zawodnicy zjeżdżali na metę mogli odpocząć na hali sportowej, gdzie zorganizowana była noclegownia. Od godzin przedpołudniowych każdy uczestnik mógł zjeść ciepły posiłek w stołówce, przygotowany przez panie kucharki z naszej szkoły. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały ciasta, barszcz, bigos i inne pyszności. Pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy sprzedawali piękne ,,kaliskie aniołki” wykonane przez członków ŚDS. Było także stoisko z folderami i prospektami promujące naszą gminę.

Dużym zainteresowaniem obok biegów na długie dystanse cieszył się HARPUŚ. Był to marsz na 10 km, w którym brały udział całe rodziny z małymi dziećmi. Po dodtarciu na metę uczestników, miło było usłyszeć głosy zachwytu przyrodą naszej gminy. O godzinie 22.00 odbyło się uroczyste zamknięcie imprezy. Wręczono dyplomy i nagrody w poszczególnych kategoriach. Dziewczęta z kaliskiego gimnazjum wykonały krótką część artystyczną.


Motto, które przyświeca każdej edycji HARPAGANU brzmi: ,,Tyle wiemy o sobie na ile nas sprawdzono”. Najważniejsze są jednak chęć pokonania własnych słabości i sprawdzenia granicy swojej wytrzymałości. Na rajdzie nie ma przegranych. Liczy się satysfakcja i chęć do poprawiania swojego wyniku w kolejnej edycji. Zwycięzcami są wszyscy, którzy odważyli się wystartować i nie jest istotne jaki dystans pokonali.

                                                                 Galeria zdjęć                            Gratulujemy!!!