Zaćmienie słońca widziane z perspektywy ZSP w Kaliskach

 

Dnia 20 marca w Polsce można było oglądać niespotykane zjawisko astronomiczne: częściowe zaćmienie słońca - do 78% powierzchni. To wspaniałe widowisko „nachodzenia księżyca” na słońce można było obserwować w naszej szkole nie tylko przez przeciwsłoneczne okulary czy dyskietki z odpowiednimi filtrami, ale również przez teleskop, którego użyczył nam p.Tomasz Zaręba.

Dzięki pięknej słonecznej pogodzie i możliwości obserwowania zaćmienia słońca pierwszy dzień wiosny był w naszej szkole naprawdę wyjątkowy.                

                                                                                                                     
                                            Galeria zdjeć                                    Beata Zaręba