Dzień św. Patryka

 

W dniach 12-19 marca 2021 r. w  ZSP w Kaliskach odbyły  się lekcje kulturowe związane z obchodami Dnia Świętego Patryka.

 W tygodniu poprzedzającym to święto, lekcje języka angielskiego  poświęcone były pogłębianiu wiadomości o Irlandii i jej Patronie. W czasie lekcji uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat Irlandii, poznali irlandzkie symbole związane z tym świętem w języku angielskim, rozwiązywali zagadki, wykonali stosowne kapelusze oraz gazetkę tematyczną, śpiewali piosenki oraz tańczyli z leprechaunem. Na koniec lekcji każdy uczeń mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Lekcje kulturowe były doskonałą okazją do przybliżenia uczniom historii, tradycji i zwyczajów jednego z państw anglojęzycznych.

 W finałowym dniu przygotowań do Dnia Św. Patryka, tj. w poniedziałek 15 marca, w szkole dominował kolor zielony, więc uczniowie klas 1-3 ubrali się na zielono. Najbardziej „zieloną” klasą okazała się klasa 2a. Najciekawsze przebranie zaprezentowały uczennice klasy 2b: Lena Pajewska, Aleksandra Laskowska, Wiktoria Szczubełek oraz Dominika Krampichowska z klasy 2a.

 Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w obchody tego radosnego święta promującego kulturę anglojęzyczną i mamy nadzieję, że Dzień św. Patryka na stałe wpisze się w tradycje naszej szkoły. Podziękowania kierujemy też do wydawnictwa Macmillan, które ufundowało drobne upominki dla najciekawiej przebranych uczniów. Dyplomy i upominki wręczymy po powrocie do szkoły.

 

 Organizatorzy:                                                                                   

Anna Cybula, Beata Weltrowska i Małgorzata Stypa-Zygmunt

 

GALERIA ZDJĘĆ