CO SŁYCHAĆ U HARCERZY?

Sytuacja epidemiczna w Polsce nie przeszkadza w aktywności harcerzom z Kalisk. Pomimo trudności, z jakimi musimy się mierzyć i w sytuacji, gdy wiele drużyn zawiesiło swoją działalność MY działamy nadal. Od momentu, gdy zamknięto szkoły, ograniczone zostały także nasze możliwości spotykania. Dzięki chęci i zapałowi kaliskich harcerzy,  cotygodniowe zbiórki odbywają się nadal. Staramy się również o zdobycie nazwy drużyny- „Lisy”. Zakupiliśmy koszulki drużyny. Niezmiennie możemy liczyć na wsparcie i cierpliwość harcerskich Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

W listopadzie braliśmy udział w konkursach organizowanych przez Chorągiew Gdańską oraz w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

W grudniu po raz pierwszy wzięliśmy udział w trzydniowym Zlocie Betlejemskim pod hasłem „Światło służby”. Podczas zlotu obowiązywała forma on-line, jednak przez cały dzień harcerze brali udział w grze „Światło, które daje nadzieję” i wykonywali zadania, które otrzymali w dniu rozpoczęcia zlotu. Mogli również uczestniczyć w czuwaniu modlitewnym, koncercie zespołu Wołosatki oraz w Mszy Św. na zakończenie zlotu.  Prawie wszystkie „Lisy” włączyły się w wykonywanie zadań (budowanie szałasu, rozszyfrowywanie wiadomości, szukanie fałszywych pieniędzy, rysowanie mapy, rozmowy o tolerancji, wspomnienie św. Jana Pawła II i wiele więcej). Uczestniczyliśmy w rywalizacji razem z kilkudziesięcioma drużynami z całej Polski.

W grudniu zaangażowaliśmy się również, jak co roku, w akcję charytatywną Szlachetna Paczka. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ten szczytny cel i przekazujemy podziękowania od Naszej Rodziny i jej wolontariusza:

„Pani Grażyna prosiła, by przekazać, że jest przeogromnie wdzięczna za okazaną pomoc. Nie spodziewała się, że pomoc będzie aż na taką skalę. Prosiła również by przekazać, dla wszystkich zaangażowanych w robienie paczki dla niej, najlepsze życzenia. […]  Dziękuję bardzo za współpracę i za zaangażowanie w tworzeniu paczki dla pani Grażyny. Dziękuję również, że jest Pani wraz ze swoimi harcerzami z nami co roku i pomagacie nam tworzyć tą niezwykłą atmosferę. Macie wielkie serca.”

Powoli będziemy wracać do zbiórek na świeżym powietrzu, oczywiście z zachowaniem wszystkim wytycznych. Trwają przygotowania do obchodów Dnia Myśli Braterskiej, który przypada na 22 lutego. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli zasilić nasze szeregi o nowych członków. A tymczasem….

Czuwaj!

dh. Malwina,

dh. Anetta,

dh. Paweł

 

GALERIA ZDJĘĆ