XII Międzygminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

XII Międzygminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

 

  Co zrobić, by wykazać się swoim talentem? Okazuje się, że niekiedy nie trzeba wychodzić z domu, by zaprezentować swoje umiejętności. Udowodniły to uczennice z naszej szkoły, które wzięły udział w XII Międzygminnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej. Został on zorganizowany z okazji 102 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przez Szkołę Podstawową w Kamionce, Urząd Gminy w Smętowie Granicznym oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Smętowie Granicznym. Patronat nad nim objęły IPN oddział w Gdańsku, Muzeum II Wojny Światowej oraz Wójt Gminy w Smętowie Gr.

  Warunkiem uczestnictwa w eliminacjach międzyszkolnych było przesłanie nagrania recytacji wiersza o tematyce patriotycznej, albo wykonanie pieśni. Organizatorzy konkursu otrzymali blisko 60 filmów, z czego trzy z naszej szkoły. Wszystkie reprezentantki z PSP w Kaliskach zostały zauważone i docenione.

Wyniki:

Milena Rybacka VIa - I miejsce w kategorii recytacja (klas IV-VI)

Aleksandra Węsierska Va – I miejsce w kategorii śpiew (dzieci starsze)

Maja Ostrowska VIb – III miejsce w kategorii śpiew (dzieci starsze)

 

Gratulujemy uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów!

 

Dorota Nadolska, Dominika Fijał, Anna Krużycka