Mistrzostwa Tabliczki Mnożenia

Z okazji X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole odbyły się, jak co roku, „Mistrzostwa Tabliczki Mnożenia” w dwóch kategoriach: kl. 4 -5 oraz kl. 6.

Pierwszy etap konkursu został przeprowadzony 5 października w klasach przez nauczycieli matematyki. Wyłonił finalistów konkursu.

Głównym celem konkursu było rozwijanie i promowanie uzdolnień matematycznych, doskonalenie sprawnego mnożenia w zakresie 100, jak również kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji oraz radzenia sobie ze stresem.

W finale uczestniczyło 38 uczniów z kl. IV – VI. W ciągu 30 minut uczestniczy rozwiązywali test, który zawierał różne typy zadań z zastosowaniem tabliczki mnożenia.

Rywalizacja była zacięta, gdyż o miejscach   w danej kategorii wiekowej decydowała niewielka różnica punktowa oraz czas oddania testu.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców MISTRZOSTW TABLICZKI MNOŻENIA, natomiast pani wicedyrektor Wioleta Słomińska pogratulowała zwycięzcom i wręczyła nagrody.

Wśród uczniów klas IV – V:

I miejsce - Ewelina Jaster kl. IV a

II miejsce – Patryk Piotrzkowski kl. IV a

III miejsce – Jan Rola kl. IV b

Wyróżnienie – Julia Kucmann kl. IV b

Wśród uczniów klas VI:

I miejsce – Samuel Moczadło

II miejsce – Milena Rybacka

III miejsce – Jakub Trawicki

Wyróżnienie – Jakub Świeczkowski

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

Nauczyciele matematyki: Danuta Talaśka, Anetta Cieślewicz, Krystyna Burczyk