Tydzień Języków Obcych

Tydzień Języków Obcych

W dniach od 14.09.2020 r. do 18.09.2020 r. w naszej szkole odbył się Tydzień Języków Obcych. Celem wydarzenia było poszerzanie zainteresowań uczniów językami  obcymi oraz zwrócenie uwagi na różnorodność kulturową krajów anglojęzycznych. Na korytarzach szkolnych można było oglądać flagi i symbole wybranych państw, plakaty i ilustracje odnoszące się do ich historii i kultury oraz urozmaicające ekspozycję ciekawostki. Uczniowie klas I-III mieli okazję wysłuchać bajek w języku angielskim, a ich starsi koledzy wziąć udział w lekcjach kulturowych poszerzających wiedzę na temat Australii i Wielkiej Brytanii. W stołówce zagościł hamburger oraz ryba z frytkami –  dania przygotowane przez panie kucharki w ramach szkolnego obiadu. Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy kapelusz irlandzkiego skrzata Leprechauna oraz konkurs „Zostań Mistrzem Światowej Architektury.” 

Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:

Konkurs na Najpiękniejszy Kapelusz Leprechauna

I miejsce Aleksandra Laskowska klasa II b

II miejsce Lena Pajewska klasa II b

III miejsce Kinga Wycinka klasa III b oraz Wiktoria Szczubełek klasa II b

Wyróżnienia:

Konrad Kielbratowski klasa II a

Szymon Buszta klasa II a

Lena Skrzypek klasa II a

Konkurs  „Zostań Mistrzem Światowej Architektury” ( kategorie IV- VI oraz VII- VIII)

klasy IV- VI:

I miejsce Paulina Krampichowska klasa IV a

II miejsce Kordian Rożek klasa VI b

III miejsce Julia Jankowska klasa VI c

klasy VII- VIII

I miejsce Jakub Koper klasa VII a

II miejsce Kinga Kaczorowska klasa VIII c

III miejsce Mikołaj Sikorski klasa VIII a

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród oraz paniom kucharkom za przygotowanie smacznych przysmaków charakterystycznych dla kultury amerykańskiej i brytyjskiej.

      Nauczycielki języka angielskiego:

  1. Cybula, B. Weltrowska, M. Stypa-Zygmunt

 

Galeria zdjęć