I miejsce naszych uczniów w Sejmiku Ekologicznym w Bolesławowie

I miejsce naszych uczniów w Sejmiku Ekologicznym w Bolesławowie

 

   25 września 2020 roku w Zespole Szkół Rolniczych Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie odbył się XIV Sejmik Ekologiczny. Hasło przewodnie tegorocznych zmagań to „Pieszo, rowerem lub na końskim grzbiecie - poznajemy piękno kociewskiej przyrody’’.

 

 Uczniowie klasy 8a – Maja Pasterska, Filip Cieślewicz oraz Kacper Cherek pod kierunkiem nauczyciela biologii, pani Katarzyny Krause reprezentowali szkołę w Kaliskach. Nasi wychowankowie wykazali się ogromną wiedzą o Kociewiu. Wybraliśmy temat ,,Kociewie kołem się kręci’’. Przedstawiliśmy wszystkie trasy i szlaki rowerowe na Kociewiu. Omówiliśmy ciekawe miejsca warte zwiedzania oraz walory przyrodnicze towarzyszące szlakom rowerowym. Na miejsce prezentacji wjechaliśmy dwoma rowerami w akompaniamencie piosenki Yaro pt. „Rowery dwa”. Omówiliśmy profesjonalny sprzęt kolarza szosowego oraz rowerzysty górskiego. Pokazaliśmy niezbędnik rowerzysty, zaprezentowaliśmy garderobę kolarza, m.in. koszulki, spodenki, bieliznę termoaktywną, buty SPD, kaski i rękawiczki. Omówiliśmy obszerną prezentację multimedialną na temat tras i szlaków. Kacper opowiedział gadkę kociewską ‘’Jak miło na Kociewiu’’. Zaprosiliśmy wszystkich uczestników Sejmiku do Gminy Kaliska. Pokazaliśmy ciekawe miejsca godne odwiedzenia oraz zaprezentowaliśmy sylwetki znanych i interesujących osób z naszej gminy. Omówiliśmy krok po kroku Kaliski Szlak Rowerowy. Przedstawiliśmy coroczne imprezy i rajdy rowerowe odbywające się na Kociewiu. Zaprezentowaliśmy stroje, medale, puchary oraz działalność Grupy Kolarskiej Starogard Gdański (GKSTG).

 Nadmieniliśmy o wydarzeniu, które odbędzie się 09.10.2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach. To spotkanie autorskie z panią Anną Sakowicz i jej mężem Sławomirem - autorami książki pt.’’Nieprzewodnik rowerowy’’. Mieliśmy możliwość i ogromną przyjemność zapoznania się z tą ciekawą publikacją jeszcze przed spotkaniem autorskim.

 Po raz trzynasty udało nam się zdobyć zaszczytne I miejsce.

Wielkie brawa dla uczniów za wysiłek włożony w przygotowanie się do zmagań konkursowych.

DYPLOM

Katarzyna Krause