Warsztaty przyrodnicze

Dnia 04.03.2020 roku uczniowie klas VI w ramach zajęć przyrodniczych uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych przygotowanych przez pracowników Nadleśnictwa Kaliska. Podczas prelekcji poszerzyli swoja wiedzą z zakresu budowy lasu, sposobu rozpoznawania drzew oraz wykorzystania drewna w naszym codziennym życiu. Swoją wiedzę przyrodniczą wzbogacili o ciekawostki na temat najstarszego, najmłodszego, najwyższego drzewa na świecie i w Polsce. Na zakończenie poznane informacje mogli wykorzystać w praktyce wskazując, który produkt nie został stworzony bez udziału drewna lub jego pochodnych.

Składamy serdeczne podziękowania dla pracowników Nadleśnictwa Kaliska za profesjonalne i ciekawe zajęcia przeprowadzone  w naszej szkole.

                         Galeria zdjęć                                             M. Słomińska-Gliniecka