Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki

Od października 2019 r. wszystkie klasy I-III Szkoły Podstawowej w Kaliskach, jak również Szkoły Filialnej w Piecach uczestniczą w ogólnopolskim  projekcie edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”.

Projekt składa się z III modułów, które zgodnie z zasadami realizujemy z uczniami w wyznaczonych terminach. W każdym module należy wybrać i przeczytać książkę z zaproponowanej listy, a następnie wykonać zadania związane z jej treścią. Po wykonaniu zadań z wszystkich modułów, klasy otrzymają certyfikat udziału w projekcie.

W grudniu wszystkie klasy I-III ukończyły pozytywnie I etap. W Nowym Roku rozpoczynamy przygodę z II modułem, a na wiosnę z III, który zakończy projekt.

                                                                                                                                                                Monika Neubauer