WOŚP 2020 - Dziękujemy !!!

12 stycznia 2020 r. odbył się w ZSP w Kaliskach 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Wiatr w żagle”! Ten finał okazał się szczególny. Wszyscy pokazaliśmy, że działając razem można zdziałać cuda. Dowodzi tego zebrana kwota:

28.904.91 zł

Program tegorocznego Finału był niezwykle bogaty, od występów przedszkolaków, naszych uczniów oraz zaproszonych artystów poprzez kawiarenki, licytacje, loterie i światełko do nieba. Podczas Finału mogliśmy pomóc również dzięki zorganizowaniu Dnia Dawcy Szpiku, dzięki czemu do bazy dołączyło kilku potencjalnych dawców, którzy mogą uratować komuś życie. Imprezę poprowadzili nasi niezastąpieni absolwenci - Wiktoria Neubauer i Szymon Jóźwiak. Dziękujemy! Rozpoczęliśmy, tradycyjnym już, wierszem napisanym specjalnie na tę okazję. Przestawili go nam Ola i Piotr. Następnie nadszedł czas na elektryzujący występ uczniów klasy VIII b, którzy nas zaskoczyli i rozbawili. Kolejni na scenie zaprezentowali się uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kaliskach, którzy w dwóch utworach udowodnili nam, że „Radośni” są nie przez przypadek. Występują co roku, wspierając nas także w licytacji i loterii; pokazują, że nie ma dla nich barier! Następnie nadszedł czas na występy młodszych uczestników. Zaczęliśmy od występu klasy III a, która oszołomiła nas swoimi zdolnościami taneczno-wokalnymi. Tacy młodzi, a tacy zdolni. Równie wspaniałe były występy Małych Kociewiaków oraz przedszkolnej grupy muzyczno-tanecznej Nutki, które zgromadziły największą liczbę fanów pod sceną.

Mocy na scenie przybyło wraz z wejściem zespołu Kameleon ze Starogardu Gdańskiego. Prawdopodobnie każdy w Ich utworach znalazł coś dla siebie, od ballad, przez brzmienia rockowe i taneczne disco polo. Po tym koncercie zmieniliśmy nieco charakter scenicznych występów. Wystąpili przed nami Samuel Zaręba i Mieszko Wujec, którzy zajęli II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniora Młodszego w kat. dwójki mężczyzn w Orzyszu. Akrobatyczny występ chłopców wielu z widzów przyprawił o palpitacje serca, ale nie musieliśmy się o nic martwić, gdyż mieliśmy do czynienia z profesjonalistami. Podobnie zresztą było podczas kolejnego występu Kornelii i Heleny - wysportowanych talentów z klasy V a. Dziewczęta trenują w Uczniowskim Klubie Sportowym „Piramida”.

Kolejne uczestniczki - podopieczne pani Asi Lindy pokazały nam swój talent taneczny i okazały się świetnym supportem do kolejnej dawki artystycznych doznań, tym razem w wykonaniu Rokocinianek - Zespołu Folklorystycznego. Życzymy wszystkim, aby mieli tyle energii i radości co Oni. Było kociewsko, wesoło i skocznie. Następni uczestnicy także złapali wiatr w żagle, przypomnieli nam o niedawno obchodzonych Świętach Bożego Narodzenia. Klasa IV a z dziecięcym urokiem zaprezentowała nam dwie kolędy. Na scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaliskach zagościli również uczestnicy z Ośrodka Kultury w Łęgu. Różne techniki taneczne trafiły do szerokiego grona osób. Był zarówno występ baletowy jak i tańce bardziej nowoczesne. 

Z niesamowitą energią na scenę wkroczył kolejny zaproszony gość - uczestniczka takich programów jak Must Be The Music czy X-Factor - Alicja Kołoszewska. Pani Alicja zaimponowała swoim wokalem, profesjonalizmem i energią sceniczną. Na koniec pozostały występy dwóch klas siódmych. Jako pierwsza zaprezentowała się klasa VII b w niemiecko-polskim przedstawieniu o Jasiu i Małgosi oraz klasa VII a w muzycznej odsłonie swoich umiejętności. 

Całą imprezę umilały, szczególnie dzieciom:) takie atrakcje jak foto-budka, dmuchany zamek, malowanie twarzy, balony i słodkie kawiarenki, w których przygotowane pyszności zadowoliły wszystkich łasuchów.

Najbardziej oczekiwanym momentem Naszego Finału jest zawsze rozstrzygnięcie Wielkiej Loterii Fantowej. Tak było i tym razem. Dzięki Państwa wsparciu wiele osób mogło cieszyć się wygraną. Dziękujemy również licytującym, którzy nie zawiedli nas, szczególnie podczas licytowania gadżetów od samego Jurka Owsiaka. Ostatnim akcentem każdej orkiestry, jest światełko do nieba, które i w tym roku rozświetliło niebo nad naszą szkołą. Dzięki pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej z Kalisk cała atrakcja przebiegła bezpiecznie i zachwyciła obserwujących.

Dziękujemy wolontariuszom za zbiórkę pieniędzy, 12 drużynie harcerskiej im. Tadeusza Kościuszki z Kalisk za wszelaką pomoc. Dziękujemy również pracownikom UG w Kaliskach za rozłożenie i dekompozycję sceny oraz wypożyczenie dmuchanego zamku; podziękowania składamy także rodzicom, nauczycielom, uczniom, pracownikom administracyjnym i pracownikom obsługi za czas, pomysłowość i wsparcie; dziękujemy naszym partnerom i sponsorom - bez Was nie wyszłoby to tak wspaniale!

                  Lista sponsorów                       Galeria zdjęć                       Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaliskach