Konkurs szopek bożonarodzeniowych

W ZSP Kaliska już po raz kolejny odbył się konkurs szopek. Ideą konkursu jest spędzanie czasu w gronie najbliższych, wspólne tworzenie oraz przybliżanie historii zbawienia.

Szopka bożonarodzeniowa to makieta przedstawiająca miejsce narodzenia Syna Bożego. Nieodzownym jej elementem jest żłóbek z małym Jezusem. Postacie, które się w niej pojawiają, to Maryja, Św. Józef, trzej Królowie, pasterze. Znajdują się tam również zwierzęta oraz górująca nad wszystkim Gwiazda Betlejemska. Najważniejsze jednak pozostaje niezmienne przesłanie sprzed ponad dwóch tysięcy lat, że w ubogiej szopie  przyszedł na świat syn Boga. 

W rodzinnym konkursie wzięło udział 16 uczniów, którzy przygotowali 15 szopek. Jak co roku szopki zostały wykonane niezwykle pomysłowo i estetycznie. Wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki. Efekty są zadziwiające. Jury miało bardzo trudne zadanie. Prace były oceniane przez dziewięciu jurorów. Każdy z nich mógł wybrać 10 prac, które zostały ocenione od 10 do 1 punktu. Po zsumowaniu wybrano te szopki, które uzyskały najwięcej punktów. Bardzo chcielibyśmy na pierwsze miejsce wystawić wszystkie prace, bo na to zasługują, ale reguły konkursu są nieubłagane.
Doceniamy wykonawców i bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkich członków rodziny. 

A oto wyniki tegorocznego konkursu:
I miejsce - Paweł Kosiedowski- kl. II a
II miejsce - Wiktoria Szczubełek - kl. I b
III miejsce - Zofia Krużycka - kl. III a i Antoni Krużycki - kl. V c
Wyróżnienia:
Lidia Koper - kl. IIIa
Lena Szmaglińska - kl. II a
Aleksandra Laskowska - kl. I b
Maja Prabucka - kl. II a
Ewelina Jaster - kl. III a
Lena Pajewska - kl. I b
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych latach.
                          Galeria zdjęć                          Organizatorzy: Joanna Linda, Sylwia Pasterska, Elżbieta Żmuda Trzebiatowska