Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym

Z radością informujemy, że klasa 2 B zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”!

W roku szkolnym 2019/2020 w II edycji konkursu wzięło udział 3480 klas z 2239 szkół podstawowych z całej Polski.

Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III oraz uwrażliwienie na kwestie ekologiczne. Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu obchodów Dnia Głośnego Czytania (z wykorzystaniem opowiadań o przygodach Słodziaków) oraz przygotowaniu wspólnie z uczniami dekoracji pod hasłem „Magiczne Drzewo Słodziaków” uświetniającej wydarzenie.

Szkolną przygodę z Gangiem Słodziaków uczniowie rozpoczęli już na początku października, kiedy otrzymali Dzienniczki postępów czytania. Wychowawca wraz z rodzicami motywowali dzieci do codziennego głośnego czytania, wykorzystując otrzymane materiały, książki i maskotki promujące akcję. W czasie zajęć edukacyjnych uczniowie poznawali kolejne przygody z książki R. Piątkowskiej pt. „Gang Słodziaków”. Zajęciom towarzyszyły tematy o charakterze ekologicznym, w których wykorzystano proponowane przez Organizatora konkursu scenariusze i prezentacje. Podsumowaniem spotkań z książką były obchody Dnia Głośnego Czytania, które odbyły się 25 października. Dzieci zainspirowane przygodami Słodziaków i pięknymi ilustracjami uruchomiły swoją dziecięcą wyobraźnię, dzięki której powstała niepowtarzalna dekoracja sali lekcyjnej, nawiązująca do ostatniego rozdziału książki „Gang Słodziaków”- „Drzewa”. Drugoklasiści udowodnili, że są przyjaciółmi Ziemi wykorzystując do zrobienia Słodziaków i Magicznego Drzewa materiały nadające się do recyklingu, wykonali plakat „Co nam dają drzewa?” i posegregowali zgromadzone w sali śmieci. Rozumiejąc znaczenie drzew dla naszej planety, zasadzili nasiona kasztanowca, tworząc w klasie mini-szkółkę leśną. W tak pięknej scenerii zaproszony rodzic przeczytał dzieciom dalsze przygody Gangu Słodziaków. W klasie odbył się Konkurs Pięknego Czytania fragmentu wybranej przygody Słodziaków. Uczniowie z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a najpiękniejsze wykonania zostały nagrodzone.

Codzienne głośne czytanie, wspólna zabawa i twórcza praca wywołały w uczniach wiele radości i pozytywnych emocji. Wszyscy czekamy na nowe przygody Gangu Słodziaków!

                                                                                      Galeria zdjęć                                             Wych. kl. 2 B Wiesława Dolna