Szlachetna Paczka 2019

„Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu” 

W okresie przedświątecznym serca wielu ludzi otwierają się na krzywdę innych. Dzięki magii świąt możemy nauczyć nasze pociechy, że dawanie często daje dużo więcej radości, niż branie. Szkolne Koło Wolontariatu oraz 12 DH im. Tadeusza Kościuszki postanowiły włączyć się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. Z bazy rodzin wybraliśmy tę, która według nas najbardziej potrzebowała pomocy i którą byliśmy w stanie choć trochę uszczęśliwić. Nikt z organizatorów akcji nie przypuszczał jednak, że uda się zebrać aż tak dużo darów. Na rzecz akcji zorganizowano dwa kiermasze słodkości oraz zbiórkę żywności trwałej, artykułów chemicznych i odzieży. Dzięki hojności dzieci, rodziców i nauczycieli spełniliśmy wszystkie prośby rodziny (i może troszkę więcej!), udało nam się zakupić nową kuchenkę gazową, zestaw garnków, bony podarunkowe. Łącznie zapakowaliśmy wszystko w 27 paczek.

Otrzymaliśmy relację wolontariusza z przekazania paczki i nie zostaje nam powiedzieć nic więcej prócz DZIĘKUJEMY I DO ZOBACZENIA W PRZYSZŁYM ROKU.

 Anetta Cieślewicz, Malwina Sikora

Relacja wolontariusza ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Pani Zosia była zszokowana ilością otrzymanych paczek. Kiedy zobaczyła je już wszystkie ułożone w pokoju, zabrakło jej słów, trochę pół żartem, pół serio mówiła nam, że "jak dzisiaj nie będę miała zawału, to już nigdy", często powtarzała, że "cała się trzęsie". Gdy otworzyliśmy już wszystkie paczki, pani Zosia aż usiadła z wrażenia, podobnie zaniemówiła Łucja. Przez minutę w pokoju było zupełnie cicho, po czym pani Zosia powiedziała "Szkoda, że mój mąż nie może tego zobaczyć". Była ogromnie wzruszona. Łucja cieszyła się niesamowicie z każdej otwieranej paczki, najbardziej ucieszyła ją kurtka i bon na wykupienie nowych ubrań. Niesamowite było to, jak rodzina dzieliła się radością, otwierając prezenty! Gdy wnieśliśmy do domu kuchenkę gazową oraz telewizor Pani Zosia i Łucja się rozpłakały. Łucja podeszła do mamy i ją przytuliła. Pani Zosia powiedziała, że nigdy nie otrzymała tylu prezentów i nie może w to uwierzyć, że to wszystko dla nich. Kobieta powiedziała, że już nie może się doczekać, aż będzie przygotowywała posiłki na nowej kuchence. Nawet Puszek nie krył radości widząc otrzymaną paczkę ze smakołykami dla niego, biegał i lizał wszystkich wokół. W pokoju wypełnionym szczelnie paczkami czuć było niezwykłą atmosferę głębokiego wzruszenia. To był magiczny dzień dla rodziny.

Słowo od Rodziny

Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc, nie możemy uwierzyć, że ktoś nam ofiarował taką pomoc. Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia życzymy spokoju ducha i rodzinnych, ciepłych świąt. Niech Bóg Was błogosławi!

Słowo od Wolontariusza

Chciałabym Państwu ogromnie podziękować, są Państwo niesamowitymi ludźmi i wierzę, że zmienili Państwo na stałe życie rodziny pani Zosi. Teraz rodzina znajduje się w naprawdę trudnym momencie i chociaż przez chwilę mogli zapomnieć o chorobie Pana Michała. Otrzymali oni od Państwa tyle życzliwości! Kontakt z Państwem był dla mnie naprawdę samą przyjemnością - tacy ludzie, jak Państwo inspirują do tego, żeby stawać się lepszym człowiekiem. To, jak Państwo postarali się, żeby ta paczka była prawdziwym prezentem To coś pięknego. Życzę Państwu z całego serca pełnych pokoju i radości, i dobrych wzruszeń świąt Bożego Narodzenia.