Planetarium i enigma

Ponownie naszą szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium. Tym razem przyjechało między innymi dla uczniów najmłodszych, którzy oglądali seanse pt. „8 Cudów Drogi Mlecznej” oraz „Kronika Podróży Na Ziemię”. Dzieci mogły zgłębiać wiedzę na temat Wszechświata i na zakończenie obejrzeć teledysk świąteczny. W planetarium byli również uczniowie klasy IV, V i VIII szkoły podstawowej. Ogromny przenośny namiot sferyczny, który rozłożony został w sali gimnastycznej, dostarczył sporo „kosmicznych wrażeń”.

Mamy nadzieję, że ta lekcja również zaciekawiła i przybliżyła powszechną wiedzę o otaczającym nas świecie gwiazd i planet. 27 listopada uczniowie klas ósmych wzięli też udział w zajęciach Enigmy – Lekcji Tajemnic, czyli lekcji prowokującej do myślenia i rozwijającej wyobraźnię. Była to zabawa, podczas której uczestnicy mieli za zadanie otworzyć skrzynie i liczne kłódki, efektem czego było rozwikłanie ostatecznej tajemnicy. Aby osiągnąć ten cel niezbędna była wyjątkowa spostrzegawczość, logiczne myślenie, ale co najważniejsze – WSPÓŁPRACA! Podczas rozwiązywania zagadek Enigmy uczniowie zdobyli nową wiedzę w sposób nieszablonowy, a poprzez wspólne osiąganie celu, umacniali więzi w grupie rówieśniczej. Wielkie brawa należą się klasie VIII b, która wykonała swoje zadania w 24,5 minuty, a jedna z grup tej klasy pobiła rekord czasowy Enigmy, rozwikłując tajemnice w 14 minut.           

Cieszymy się bardzo z ich sukcesu, który został osiągnięty w naszej szkole.

                                                                                        Galeria zdjęć                                                        Wioleta Słomińska