Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada nasza szkoła wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF.

W tym roku przypada wyjątkowa 30 rocznica uchwalenia konwencji o prawach dziecka. To szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka. Polska może poszczycić się bogatą tradycją związaną z ich promowaniem, począwszy od postaci Janusza Korczaka, cenionego na świecie działacza na rzecz godnego traktowania dzieci. Podczas apelu, przygotowanego przez Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski, przypomnieliśmy tą ważną postać. Mogliśmy usłyszeć wiersz jego autorstwa, w wykonaniu ucznia klasy 7a Filipa Cieślewicza, oraz uczniowie wyrecytowali wspólnie „Apel Dziecka” również autorstwa Janusza Korczaka.

Dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać. Dlatego też prowadzący apel uczniowie przypomnieli, jakie prawa dzieci posiadają, a żeby bardziej zostały zapamiętane, przygotowany został konkurs o znajomości praw dziecka. Przedstawiciele klas 5-8, mogli zmierzyć się z internetowym konkursem „kahoot” o prawach dziecka. Podczas konkursu, towarzyszyły wielkie emocje dopingujących klas. Wszyscy przedstawiciele wykazali się dobrą znajomością tematu. Zwycięskie klasy to, klasa 5b, 6c, 7c oraz 8c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Na koniec, głos zabrał pan dyrektor Adam Lewandowski oraz wręczył nagrody.

                                                                                                  Galeria zdjęć                                                      Organizatorzy