Szkolne spotkanie z poezją Jana Pawła II

Jak co roku jesienią uroczyście obchodzimy Dzień Papieski. W związku z tym wydarzeniem 16 października w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje szkolne XIX Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Karola Wojtyły, w których wzięli udział uczniowie klas VII i VIII PSP w Kaliskach. Recytatorzy zaprezentowali po jednym wybranym przez siebie wierszu autorstwa Jana Pawła II. Ich interpretacje oceniało jury w składzie: Pani Sylwia Pasterska, Pani Wioletta Jabłońska oraz Pani Iwona Gliniecka, które po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, wyróżniło następujących recytatorów:

I miejsce - Sandra Paulitz VII c 

II miejsce-Kinga Kaczorowska VII c,III miejsce-Piotr Zieliński VIII b

Wyróżnienie – Martyna Miszewska VIII c

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki, a wyróżnieni uczniowie nagrody książkowe ufundowane ze środków Rady Rodziców, której serdecznie dziękujemy za finansowe wsparcie naszych działań. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie oraz jego przygotowaniu, bardzo dziękujemy, gratulujemy zwycięzcom, a  Sandrze i Kindze życzymy powodzenia w etapie regionalnym, który odbędzie się 30 października w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gd.

                                                            Galeria zdjęć                                Organizatorzy konkursu: nauczyciele języka polskiego