Awans do Finałów Wojewódzkich

Dnia 10 października w naszej szkole odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z roczników 2007-2009, wśród nich: Gornowicz Maria z kl. IV a, Andrearczyk Blanka z kl. V b, Kozicka Helena z kl. V a, Ałanowska Aleksandra, Dembek Amelia z kl. VI a, Prabucka Weronika z kl. VI b, Gołuńska Julia z kl. VII b, Sabiniarz Maria, Węsierska Aleksandra, Ebertowska Martyna z kl. VII c. W kategorii dziewcząt startowało 6 szkół z powiatu starogardzkiego. Każda z dziewcząt musiała pokonać 600 m z pałeczką sztafetową. Nasze uczennice zwyciężyły, pokonując pięć pozostałych drużyn, tym samym awansując do Finałów Wojewódzkich, które odbędą się w listopadzie w Gdyni. Jest to wyjątkowe osiągnięcie w tej dyscyplinie lekkoatletycznej; pierwszy raz w historii naszej szkoły osiągnęliśmy tak wysokie miejsce. Wielka radość i niedowierzanie towarzyszyło naszym reprezentantkom, kiedy po piątej zmianie zaczęły prowadzić, utrzymując znaczny dystans względem innych zawodniczek. Ostatnia zmiana była decydująca, ale Maria Sabiniarz utrzymała pierwszą pozycję i dobiegła do mety jako pierwsza.

Gratulujemy wszystkim dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów w finale wojewódzkim.

                                                                                     Nauczyciele wf