15 lat Polski w Unii Europejskiej

W maju uczniowie klas VIII w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie wzięli udział w konkursie fotograficznym ogłoszonym przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Gdańsk pn. 15 lat Polski w Unii Europejskiej. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych z województwa pomorskiego, którego celem była popularyzacja efektów członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz ukazanie jej wpływu na życie obywateli naszego kraju. Konkurs zorganizowano z okazji przypadającej w 2019 roku 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii.

Zgłoszone do konkursu prace uczniowskie propagowały przeprowadzone z udziałem środków europejskich inwestycje w gminie Kaliska i powiecie starogardzkim. Miło nam poinformować, że laureatką konkursu w kategorii szkół podstawowych została uczennica kl. VIII a PSP Kaliska Oliwia Słomińska za fotografię zatytułowaną ,,Odrestaurowany dworzec PKP wraz z odnowioną Aleją Wojska Polskiego w Starogardzie Gdańskim”. Gratulujemy!

Nagrodą za zajęcie I miejsca w kategorii szkoły podstawowe jest kamera typu GoPro. Szkoła laureata konkursu otrzyma pakiet materiałów edukacyjnych związanych z Unią Europejską.

Więcej informacji                                              Bogumiła Wałaszewska