Podróż i przygoda w bibliotece

Z piątego na szóstego czerwca br. odbyło się w bibliotece całonocne spotkanie,  w którym wzięło  udział  10 uczennic należących do Koła Przyjaciół Biblioteki.

Podróż i przygoda to tegoroczny temat „Nocy w bibliotece”. Spotkanie rozpoczęłyśmy od zjedzenia truskawek z bitą śmietaną i wypicia herbaty w towarzystwie zaproszonych gości. Nasze rozmowy toczyły się wokół podróżowania. Kilka dziewcząt zaprezentowało swoje ulubione książki tematycznie związane z podróżą.

Kolejnym punktem  programu było wspólne wykonanie „podróżniczego” lapbooka tzw. książki na kolanie. Niezwykle miły i radosny przerywnik stanowiła nauka piosenki W podróży, której dziewczęta błyskawicznie się nauczyły. Następnie uczennice z  klasy III gimnazjum  czytały na głos młodszym koleżankom fragmenty książki „Diego - kot Krzysztofa Kolumba” Andrzeja Urbańczyka. Uważne słuchanie i prawidłowe odpowiedzi na pytania związane z treścią książki nagradzane były czekoladowym lizakiem. Potem przyszedł czas na kolację i przygotowania do snu. Wniosłyśmy materace, śpiwory i byłyśmy gotowe na ostatni punkt „Nocy w bibliotece” – kino nocne, a w nim film „W 80 dni dookoła świata”. Kilka godzin snu, wczesna pobudka, toaleta, wspólne śniadanie, a na koniec sesja zdjęciowa  w egzotycznych kapeluszach przywiezionych z dalekich podróży. Tak zakończyła się nasza tegoroczna noc w bibliotece, która niewątpliwie była dla wszystkich jej uczestników niezapomnianą przygodą.

I tego życzymy wszystkim uczniom i pracownikom naszej szkoły podczas tegorocznych wakacji… wspaniałych, ekscytujących przygód podczas podróży - tych dalekich i tych bliskich.

Galeria zdjęć                                                        Sylwia Pasterska