Wycieczka do Warszawy

8 maja 2019 roku, wczesnym rankiem, uczniowie klas ósmych wybrali się na wycieczkę do Warszawy. W stolicy spędzili aż trzy dni, dzięki czemu mogli poznać Warszawę.

Ważnym punktem programu była Starówka, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na Rynku Starego Miasta podziwialiśmy warszawską Syrenę, czyli oficjalny symbol miasta. Zobaczyliśmy barbakan, dzwon na ulicy Kanonia i przespacerowaliśmy się wzdłuż murów. Zwiedziliśmy Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat, gdzie usytuowane są m.in. Pałac Prezydencki, zabytkowy kampus Uniwersytetu Warszawskiego, piękne kościoły i kamienice. Dalej znajdowały się Aleje Ujazdowskie, przy których zobaczyliśmy budynki ambasad i ministerstw. Odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza. Widzieliśmy tam premiera Mateusza Morawieckiego. Poznaliśmy też Sejm, dowiedzieliśmy się, jak wygląda i jak funkcjonuje. Następnie podziwialiśmy piękny Wilanów i jego ogrody.

Kolejnego dnia zwiedziliśmy Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, Telewizję Polską. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda tworzenie programów od kulis. Miłośnicy sportu również nie byli zawiedzeni, ponieważ nie tylko zwiedziliśmy Stadion Narodowy, ale też mogliśmy usiąść na miejscach ulubionych piłkarzy w ich szatni. Wielkie wrażenie zrobiło na wszystkich niezwykle nowoczesne Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Kolejnym wyjątkowym miejscem był ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie, z którego podziwialiśmy panoramę miasta i widok na Wisłę.  Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia przy Syrenie, wróciliśmy do domu.

                                                                          Galeria zdjęć                        Danuta Talaśka, Dominika Fijał, Sylwia Pasterska