III Dekanalny Konkurs na Pisankę Wielkanocną

 

29 marca 2019r. grupa uczniów Naszej Szkoły wraz z nauczycielką plastyki p. Beatą Dróżkowską udała się do Szkoły Podstawowej w Bytoni na rozstrzygnięcie III Dekanalnego Konkursu na Pisankę Wielkanocną. Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze szkół Dekanatu Zblewskiego wraz ze swoimi opiekunami. Uroczystość swoją obecnością uświetnił ksiądz prałat  Zenon Górecki oraz Pani Dyrektor goszczącej nas szkoły.

Wspólnie obejrzeliśmy pantomimę w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Bytoni, przedstawiającą scenę z pracowni mistrza Leonarda da Vinci malującego swój słynny obraz Ostatnia Wieczerza we współczesnej aranżacji. Organizatorzy zadbali, by niczego nam nie brakowało. Zasiedliśmy do stołów i przy poczęstunku  mogliśmy porozmawiać z uczniami sąsiednich szkół,  poznać się i wymienić spostrzeżeniami dotyczącymi swoich prac. W szkole w Bytoni funkcjonuje Regionalna Izba Pamięci, którą chętnie zwiedziliśmy. Wśród ciekawych eksponatów z minionych lat, starych mebli, narzędzi, kuchennych przyborów, zrobiliśmy sobie kilka pamiątkowych zdjęć.

Olek, uczeń klasy 6a przysiadł nawet na chwilkę w dawnej szkolnej ławie, ale nie wydała mu się ona zbyt wygodna. Zdecydowanie nasze ławki i krzesełka są wygodniejsze, dlatego musimy dbać o  ich wygląd, by posłużyły nam jak najdłużej. Podczas biesiadowania nastąpiło uroczyste wręczenie nagród za najpiękniejsze pisanki. Z wielką radością przyjęliśmy informację o nagrodzeniu naszych uczennic.

Kornelia Rosińska, uczennica klasy 7b otrzymała nagrodę w konkursie za zajęcie 2 miejsca,

Zuzanna Wróblewska z klasy 3b Gimnazjum, za zajęcie miejsca 3 w kategorii klas 7-8 oraz 3 Gimnazjum.

Kinga Kaczorowska z klasy 6c otrzymała natomiast nagrodę za zajęcie 3 miejsca w kategorii klas 4-6.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczennicom. Nie tylko nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali upominki. Każdy uczeń również otrzymał pamiątkowy dyplom udziału w konkursie oraz miły upominek. Pełni pozytywnych wrażeń i inspiracji opuszczaliśmy gościnną  Bytonię, a w naszych głowach rodziły się już pomysły na przyszłoroczne pisanki. Jeszcze raz wyrażamy wdzięczność organizatorom za miłe przyjęcia, Dyrekcji Naszej Szkoły zaś za umożliwienie wyjazdu na opisane wydarzenie.

                                                                             Galeria zdjęć                                                            Beata Dróżkowska