Konkurs poezji i prozy niemieckiej

WOJEWÓDZKI MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS POEZJI I PROZY NIEMIECKIEJ DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I ODDZIAŁÓW GIMNAZJALNYCH

Miło nam poinformować, iż w dniu 28.03.2018r. uczniowie z naszej szkoły zdobyli następujące miejsca:

Tomasz Beling (VIIIB) – I miejsce w kategorii: SZKOŁA PODSTAWOWA - recytacja w języku polskim (opiekun: p. Wojciech Wałaszewski) Wiersz: „Król Olch” - Johann Wolfgang Goethe.

Weronika Krause (3B – gimnazjum) – II miejsce w kategorii: ODDZIAŁY GIMNAZJALNE – recytacja w języku niemieckim (opiekun: p. Anna Trzcińska) Wiersz: „Das Wiedersehn” - Friedrich Gottlieb Klopstock.

Julia Moczyńska (3B – gimnazjum) – II miejsce w kategorii: ODDZIAŁY GIMNAZJALNE – recytacja w języku polskim (opiekun: p. Anna Trzcińska) Wiersz: „Chłopiec nad strumieniem” – Friedrich Schiller.

Naszą szkołę reprezentował również Tobias Miszewski (VIIB) w kategorii: SZKOŁA PODSTAWOWA – recytacja w języku niemieckim. Tym razem bez sukcesu, jednak z szansą wygrania w następnej edycji konkursu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za trud włożony w przygotowanie się do konkursu.

Galeria zdjęć                                        Nauczyciele języka niemieckiego