Powitanie wiosny

Powitanie wiosny z ptysiem

Jak co roku mieliśmy przyjemność gościć w świetlicy szkolnej przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kaliskach. Głównym celem spotkania jest integracja uczniów naszej szkoły z uczestnikami ŚDS.

Na początku nasi goście zostali przywitani przez dyrektora szkoły, pana Adama Lewandowskiego oraz przez kierownika świetlicy szkolnej, panią Teresę Baczkowską, po czym przeszliśmy do części artystycznej. Występy rozpoczęli uczniowie klasy I b, którzy zaśpiewali piosenkę „Idzie wiosna”. Następnie Aleksandra Węsierska uczennica klasy III a wyrecytowała wiersz Jana Brzechwy pt. „Przyjście wiosny”. Na koniec Aleksandra i Amelia Węsierskie zaśpiewały piosenkę „Znowu przyszła wiosna”. Uczestnicy ŚDS zmagali się również z interaktywnym, wiosennym quizem, jak i z quizem sprawdzającym wiedzę dotyczącą naszej gminy. Nie mogło zabraknąć oczywiście tradycyjnego już ptysia, który tym razem (jako że to wiosenne spotkanie) był koloru zielonego, natomiast przyjazna atmosfera sprzyjała rozmowom przy kawie. Taki rodzaj integracji powoduje, że uczymy się w naturalny sposób tolerancji, wrażliwości, otwartości, wyrozumiałości i serdeczności.

                                                                                            Galeria zdjęć                              Nauczycielki świetlicy szkolnej