Cała Polska czyta dzieciom

Cała Polska czyta dzieciom -

o niepełnosprawności czytała pani Anna Ałanowska

Jak istotne jest czytanie, wiedzą już chyba wszyscy. Zarówno to samodzielne, jaki i z rodzicami. Ważne, by książki zbliżały nas do siebie, a także wnosiły do naszego życia coś nowego. 

Czternastego marca do biblioteki szkolnej przybyli uczniowie klas pierwszych. Tym razem postanowiliśmy porozmawiać o niepełnosprawności. Zaproszony gość, pani Anna Ałanowska, prezes Stowarzyszenia  Rodziców Wychowujących Dzieci Niepełnosprawne "Dziecko Miłości” w Kaliskach, opowiedziała o tym jak ważne jest wspieranie osób, które nie mogą cieszyć się zdrowiem w pełni, a także przeczytała dwie historie. One zainspirowały pierwszoklasistów do ciekawej dyskusji. Pierwszą z nich była opowieść pt. „Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi” R.J. Palacio. Kolejny tytuł, którego fragment poznali uczniowie to książka: „O Kamilu, który patrzy rękami” T. Małkowskiego.

Pierwszoklasiści nie tylko z uwagą słuchali tego, co czytała im pani Ania, ale również chętnie odpowiadali na pytania oraz aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

                                                                                           Galeria zdjęć                              Dominika Fijał, Sylwia Pasterska