XXXVI Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

6 marca w bibliotece ZSP w Kaliskach odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Do konkursowych zmagań przystąpiło 18 uczestników, którzy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy IV-VI oraz klasy VII, VIII i III gimnazjum. Uczniów oceniało jury w składzie: p. Sylwia Pasterska, p. Wioletta Jabłońska oraz p. Iwona Gliniecka. Uczestnicy wybrali do recytacji bardzo różnorodne wiersze autorstwa J. Tuwima, J. Słowackiego, C.K. Norwida, M. Konopnickiej, W. Szymborskiej oraz innych znakomitych polskich poetów. Warto podkreślić, że poziom tegorocznego konkursu był wysoki i bardzo wyrównany, dlatego jury długo obradowało, by wyłonić zwycięzców. Ostatecznie nagrody książkowe z rąk Pani dyrektor Bogumiły Wałaszewskiej odebrali następujący uczniowie:

Kategoria klas IV – VI

I miejsce - Amelia Węsierska kl. VI c

II miejsce - Maja Pilarska kl. V a

III miejsce - Sandra Paulitz kl. VI c

Wyróżnienia: Kinga Kaczorowska kl. VI c, Katarzyna Frost kl. V a i Maja Ostrowska kl. kl. IV b

Klasy starsze

I miejsce - Weronika Krause kl. III b gim.

II miejsce - Wiktoria Neubauer kl. III a gim.

III miejsce -  Zuzanna  Wróblewska kl. III b gim.

Wyróżnienia: Jakub Koprowski kl. VIII a i Jakub Nadolski kl. VIII b

Laureaci I i II miejsca w obu kategoriach wiekowych będą reprezentować naszą szkołę w konkursie powiatowym, który odbędzie się 18 i 19 marca w OPP w Starogardzie Gd.  Życzymy naszym reprezentantom kolejnych recytatorskich sukcesów, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, do którego bardzo dobrze się przygotowali. Podziękowania kierujemy także do  dyrekcji szkoły oraz Rady  Rodziców  za finansowe wsparcie naszych działań.

                                                                                        Galeria zdjęć                                         Nauczyciele języka polskiego